Masáže

MASÁŽ  je považována za účinný prostředek pro osvěžení svalů po fyzickém napětí, uvolňuje ztuhlé svalstvo, zmírňuje svalové napětí, stres a nespavost.

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik.Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. koupelí  nebo v našem zařízení používaných tepelných vulkanických polštářků . Proto se zpravidla masáž plánuje v návaznosti na koupel. K masáži se používají nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely. Masáž celého těla je pak po stránce rehabilitační, tak i relaxační mnohem příjemnější a užitečnější než částečná masáž.

Naši maséři používají kvalitní masážní oleje firmy Salus, které jsou vyráběny z rostlin lisovaných za studena a esenciálních olejů.

Dle časového požadavku zákazníka (nutno objednat předem).

PŘÍSTROJOVÉ a manuální  LYMFODRENÁŽE – nově od 10.10.2021

pracují na různých principech, nejčastěji však na tvz. postupující tlakové vlně. Části těla pacienta (klienta) jsou umístěny do speciálních návleků a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který učinně nahradí svalovou pumpu. Vznikají tak lehké, pravidelné tlakové vlny. Pacient (klient) je pociťuje od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povolí a vlna „běží“ znovu. Lymfatická masáž bývá vnímána jako příjemná, neutrální. Mohou se však objevit i nepříjemné pocity, které je nutné konzultovat s obsluhujícím personálem. Je možné, že je potřeba změnit intenzitu vln či jiné nastavení, aby vše fungovalo optimálně. U nás používáme přístroj společnosti BTL  – Lymfastim BTL 6000 12 Topline, který získal ocenění na veletrhu Medical Fair 2010.

 

BAŇKOVÁNÍ

Díky baňkování se zbavíte nepříjemně ztuhlých svalů a zároveň si prokrvíte svalové tkáně a buňky. Je prospěšné i pro vaše orgány, protože dokáže detoxikovat organismus, téměř zlikvidovat problémy se zažíváním, močovým měchýřem i zánětem průdušek.
Baňkování má příznivé účinky i během nachlazení, chřipky nebo migrény. Mnohdy vám dokáže pomoci od nesnesitelné bolesti hlavy lépe, než cokoliv jiného.

RAŠELINOVÉ ZÁBALY

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem teploléčby. Jejich předností je využití přírodního léčivého zdroje. Teplota zábalu je 46 °C. Rašelinové zábaly jsou výborné k léčbě bolestí zad a kloubů. Zlepšuje se tím tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí a způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně, což značně zvyšuje efekt následné fyzioterapie nebo masáže.

TRADIČNÍ THAJSKÁ MASÁŽ NOHOU:

Má velkou tradici a v Thajsku patří k nejčastěji požadovaným masérským službám. Vychází z prastaré čínské masáže chodidel, která se aplikuje již 3000 let. Je prospěšná z důvodu stimulace činnosti vnitřních orgánů a zlepšení cévního a lymfatického  oběhu. Thajská masáž se provádí na energetických drahách nejen na chodidlech, ale na celých nohách. K tomu využívá palců, dlaní, loktů, kolena i chodidla. Provádí se též pomocí dřevěného kolíčku s olejem nebo emulzí. Po masáži následuje pocit uvolnění, lehkosti, klient se zbaví nejen únavy a bolesti nohou, ale uleví i křečovým žilám či bolesti hlavy.

 

METODA DLE MOJŽÍŠOVÉ:

Jméno Ludmily Mojžíšové je v léčebných rehabilitačních postupech pojmem, uznávaným nejen lékaři odborníky, ale zejména samotnými pacienty, jimž její specielní rehabilitační metoda přinesla úlevu od zdravotních obtíží a bolestí pohybového ústrojí.V roce 1991 uznal ministr zdravotnictví metodu Ludmily Mojžíšové jako metodu první volby k léčbě funkční ženské sterility. Program terapie je individuální, zahrnuje vyšetření, zácvik pacientky a jeho rod. příslušníků, mobilizace páteře, mobilizace SI, mobilizace žeber. Doporučujeme 1x  měsíčně po dohodě s terapeutem.

Seznam potíží, které se dají touto léčebnou rehabilitací zlepšit nebo odstranit:
•    funkční neplodnost
•    bolestivá, nepravidelná a často chybějící menstruace
•    obrácená poloha dělohy a malá nevyvinutá děloha (hypoplazie)
•    opakované spontánní potraty
•    funkční bolesti zad
•    zmírní bolesti zad při strukturálních změnách páteře, např. vyhřezlých meziobratlových ploténkách, Bechtěrevově chorobě, Schoermannově chorobě, artrotických nárůstcích na páteři apod., i když změny strukturální samozřejmě neodstraní
•    bolesti kostrče
•    skolióza u dětí do 15 let
•    artrózy kyčlí
•    poruchy spánku,
•    bolesti hlavy, depresivní stavy a únava,
•    inkontinence u žen
•    zácpa

MASÁŽ BAMBUSOVÝMI HOLEMI 

Jde o masážní techniku, která se může provádět jak relaxačně, tak i stimulačně. Bambus je v různých délkách, průměrech i tvarech. Je nahřátý na příjemnou teplotu. Masáž se provádí protlačením, vyhlazováním, poklepem, a to za pomoci oleje, aby bylo dosaženo příjemného skluzu po pokožce. Při této technice se dosahuje podobných účinků, jako při klasické masáži. Navíc zde působí, podobně jako při lávových kamenech, tepelný efekt. A ženy jistě potěší, že nad těmito všemi účinky, je jako pralinka na dortu, možnost působení na tzv. pomerančovou kůži, celulitidu.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY 

Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější. Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže. Svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy Vás i ukolébá k posilujícímu spánku. Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie. Zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo, a tím přispívají k větší účinnosti procedury. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a též rozproudit energii ve Vašem těle. Tyto kameny mají zároveň i mimořádně silnou energetickou vibraci, jsou předem nahřívány ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 °C. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku.


Objednávky tel. 733 604 085 masáže,  recepce 606 444 661

Děláme i léčebné rehabilitace. Více informací na www.lecebnarehabilitace.cz »